Відгук майстра Марини про базовий курс

Мене звати Марина. Останні 25 років живу та працюю в Бельгії, переїхала сюди з Грузії

6 років тому я вирішила зайнятися перманентним макіяжем, хоча у житті не тримала машинку і не чула слова “сухожар”. Зараз маю потік клієнтів, без реклами. Восени відкриваю салон у Бельгії та думаю найняти співробітників.

Розповім про те, як мені вдалося досягти цього за допомогою навчання. Ця посада допоможе майстрам-початківцям, які ще не впевнені, чи можна нормально заробляти в професії ПМ. Фахівці з досвідом, можливо, дізнаються тут про себе – і перестануть боятися ризикувати.

Моя работа и жизнь в Инстаграм: @marina_descamps

Як я прийшла до професії майстра ПМ

Косметологія завжди була моєю пристрастю. Я розпочала кар’єру косметолога ще у Грузії. У Бельгії виявилося, що працювати за фахом можна лише з грін-карткою. Документи видають лише через 10 років проживання у країні.

10 років я працювала “в чорну”: мила підлогу, доглядала дітей і людей похилого вікуУ Бельгії косметологу для
роботи потрібний сертифікат

Щоб отримати сертифікат майстра у Бельгії, потрібно провчитися 2 роки у професійній школі. Тому, як тільки я отримала грін-карту, одразу записалася до школи косметології.

Мені пощастило вчитися і одразу відпрацьовувати знання: я працювала у студії при школі. Поки напрацьовувала перший досвід, паралельно закінчила курси медичного педикюру та майстра-перманентника. Через 2 роки склала іспит майстра-косметолога і влаштувалась у салон краси.

Мені подобалася можливість зробити макіяж, який триватиме кілька років. Техніки ПМ, які використовували майстри в Бельгії, мене зовсім не влаштовували.

Старі процедури травмували шкіру клієнтів, а готовий макіяж виглядав ненатурально

Пізніше я дізналася про пудрове напилення та акварельні губи. Вони здалися мені досить безпечними для шкіри клієнтів, а результат виглядав природно. Я зацікавилася і почала шукати курси, де навчають цим технікам.

Курси в Бельгії, Німеччині, Естонії

Спочатку я пройшла три курси у Бельгії. Отримала “корочку” та відкрила домашній прийом. Рекламу ніде не давала, просто розповіла старим клієнтам із салону, що тепер працюю на себе.

За кілька місяців дізналася, що таке сила відгуків. Люди мені довіряли, і сарафанне радіо швидко принесло потік клієнтів. Більше: від відвідувачів відбою не було з першого місяця. Постійні клієнти приходили самі та наводили друзів.

Незабаром я зрозуміла, що одна кімната не справляється з потоком. Для прийому потрібно було більше місця – я відкрила свій перший салон.

Такий вигляд має мій новий кабінет

Так я зрозуміла, що навіть майстер з невеликим досвідом може нормально заробляти, якщо робить роботу на совість.

Правило працює в обидва боки: погані відгуки можуть швидко закрити салон. Ображений клієнт не прийде вдруге і намагатиметься відмовити інших людей.

Ще я розуміла, як важливо продовжувати вчитися. Я почала шукати зарубіжних майстрів, виїжджала на тренінги до Німеччини та Естонії. Педагоги хвалили мене та переконували, що я все роблю правильно. Було приємно, але всередині – неспокійно.

Я відпрацьовую ескізи щоразу, як з’являється вільна хвилина
Роботи здавались ще сирими. Дивлюся – то хвостик у брівки нерівний, то пігмент не дуже добре ліг.Кожну процедуру я фотографувала і згодом вивчала

За пару років роботи косметологом та майстром-перманентником я зрозуміла, що на якість макіяжу та стан шкіри клієнтів впливають найдрібніші деталі.

  • Як правильно сісти перед клієнтом? 
  • Як тримати руку, щоб вона не втомилася за кілька годин процедури?
  • На яку глибину можна вводити фарбу? 
  • Чому той самий пігмент лягає по-різному?

Питання накопичувалися, а відповісти на них не було кому

Був страх, що одного разу я вчиню щось, чого не зможу виправити. У Європі я не знайшла спеціаліста, який міг би адекватно розкласти все по поличках. Тому я продовжила шукати майстра та вирішила придивитися до курсів у СНД.

Курси в Україні

В Інстаграмі випадково знайшла Женіну сторінку. Вона була схожа на сторінки інших майстрів.

Зазвичай салони та приватні майстри публікують у мережах свіжий ПМ. Для мене це перший сигнал тривоги. Свіжа робота виглядає красиво, навіть якщо знята з невигідного ракурсу. Яскравий відтінок прикриває помилки майстра. Правильний ракурс приховує загальну картину: мабуть, вгадай, як цей ескіз виглядає на обличчі клієнта.

На Жениній сторінці були фотографії із загоєними роботами.

Роботи були чистими та виглядали натурально. Це було саме те, чого я прагнула.Я дивилася на результат процедур через місяць, півроку – і рік після процедури

Спочатку я хотіла приїхати тільки на майстер-клас з губ, щоб навчитися робити правильний контур. Для запису треба було надіслати фото своїх робіт.

Женя подивилася роботи і сказала, що у мене погано лежить рука. Для майстер-класу досвіду було замало, мені запропонували пройти повний базовий курс.

Було трохи сумно розпочинати навчання
з нуля, але я погодилася

Навчання в MyLife Beauty Studio

Пам’ятаю, як боялася не порозумітися з групою чи майстром. Насправді я відчула себе частиною сім’ї першого ж дня. У нас була маленька група, лише 4 особи.

Графік навчання був насичений: ми приходили о 9-й ранку і йшли о 9-10 ночі. Щодня давали обов’язкове домашнє завдання. Відливати не можна: не встиг виконати – шукай час і закінчуй у перервах між заняттями. Втома відчувалася, але щоранку я їхала в студію із задоволенням.

Наша група на навчанні

Вся річ була в атмосфері. Мені часто допомагали порадою чи добрим словом, я чула багато слів підтримки і сама підбадьорювала інших. Здавалося, ми дружимо вже багато років.

Ми вільно ставили питання і не боялися, що нам не дадуть відповіді, махнуть рукою або публічно осміютьВчитися та працювати було дуже комфортно

В інших студіях педагоги дивилися на роботи студентів здалеку і відмахувалися від запитань: “Так-так, все добре, продовжуй”.

Після Жениного курсу я зрозуміла,
яким має бути навчання

Женя весь час була поруч. Від неї не вислизала жодна деталь. Вона не відпускала нас на перерву, допоки кожен не виконає техніку без помилок.

У Жені очі скрізь. На курсі здається, що вона бачить усе

Що мені дав цей курс

Що мені дав цей курсЩо мені дав цей курс

Після базового курсу відбулося багато змін. Ось частина з них:

ДО НАВЧАННЯПІСЛЯ НАВЧАННЯ
Була проблема з пігментами: свіжа робота виглядала добре, а за кілька місяців пігменту майже не залишалося.Навчилася вибирати пігменти та прогнозувати їхню поведінку через рік – залежно від типу шкіри клієнта.
На попередніх курсах всіх майстрів вчили працювати на швидкості машинки в 110. Я ніяк не могла підлаштуватись під неї.Я зрозуміла, що кожен майстер має свою швидкість. Швидкість треба підлаштовувати під руку, а чи не навпаки.
Під кінець робочого дня дуже хворіли руки та спина. Якщо клієнтів багато, біль нагадував себе на ранок.Наразі я знаю, як прийняти правильну позу, як тримати спину. Стало легше працювати, можу висиджувати довше.

Клієнти засинають мене в месенджерах подяками. Після курсу повернулася додому та відкрила великий салон. Хочу запросити Женю та Павла провести тут виїзні курси.

Так виглядає робоча зона у новому салоні

Три поради майстрам, які збираються проходити навчання

Я в новому офісі

1. Коли шукаєте наставника, дивіться на його роботи. Зверніть увагу на стаж майстра, його знання у косметології. Грамотний фахівець розуміється на типах шкіри, знає фізіологію, розуміє колористику.

2. Ставте уточнюючі питання. Якщо майстер здалеку подивився на вашу роботу, просто кивнув чи схвально махнув рукою, попросіть підійти та вивчити її уважніше.

3. Перепитуйте, перепитуйте, перепитуйте. Правильне питання одного разу врятує вам гроші та репутацію.

Замовте консультацію – і
приходьте в гості!

Майстер вислухає ваші побажання, вивчить тип шкіри та особливості обличчя.
Ви отримуєте рекомендації щодо образу та процедур, які підійдуть вашій зовнішності

Наші контакти:

Замовити консультацію

Щоб отримати консультацію, заповніть цю форму або зв'яжіться з нами будь-яким зручним для вас способом. taplink.cc/evgeniya_shevela

Послуга